- Krby-Ponya

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Materiály

Komínové systémy
        Súčasťou kompletného krbového diela, ktoré Vám naša firma ponúka, je samozrejme aj riešenie odvodu dymu a spalín von z miestnosti. Spolupracujeme s významnými výrobcami komínových systémov akými spoločnosti Jeremias, Schiedel a Leier nepochybne sú. V závislosti od stavebných podmienok volíme komínový systém z viacerých možností:

Jednovrstvové komínové systémy

        Jednovrstvové komínové systémy
Jeremias používame na sanáciu existujúcich murovaných komínov. Dosiahneme tým zmenšenie prierezu komína a umožníme pripojenie moderných vykurovacích telies. Tieto systémy sú dodávané vo viacerých vyhotoveniach, ktoré umožnujú výber toho najvhodnejšieho riešenia.

Dvojvrstvové komínové systémy

        Do tejto kategórie patrí šamotový komínový systém LK od firmy
Leier. Je vhodný na pripojenie krbov a pecí avšak je možné jeho použitie pre všetky druhy palív. Skladá sa z obvodovej tvárnice z ľahčeného betónu a vnútornej keramickej vložky na odvod spalín. Medzi nimi sa nachádza uzavretá vzduchová medzera, ktorá zabezpečuje tepelnú izoláciu komína.

Trojvrstvové komínové systémy

        Trojvrstvové komínové systémy od fy.
Jeremias umožnujú výstavbu vnútorných aj vonkajších dymovodov. Sú vhodné pre akékoľvek regulované ohniská. Dodávajú sa s viacerými povrchovými úpravami.

        Dalším z používaných trojvrstvových komínových systémov je šamotový komínový systém LSK od firmy
Leier. Jeho konštrukcia je do značnej miery totožná so systémom LK avšak funkciu tepelnej izolácie komína plní izolácia z minerálnych vlákien.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky